صبحانه با مدیر عامل

October 4th, 2011

<![CDATA[برگزاری جلسات در شرکت، خیلی ساده و بدون تشریفات است. همه تقویم الکترونیکیشان را در outlook به روز نگه می‌دارند. برای درخواست جلسه کافی است با بررسی وقت مخاطب یا مخاطبین یک جلسه در نرم‌افزار فوق تنظیم کنید.
هفته پیش درخواست جلسه‌ای با عنوان صبحانه با مدیر عامل رسید. علی الظاهر این روال در شرکت معمول است. افراد تازه وارد به صبحانه‌ای با مدیر عامل دعوت می‌شوند. پنج شش نفر از پرسنل تازه وارد که غیر از یکی همه خارجی بودند، دعوت شده بودند. صبحانه ساده‌ای روی میز در یکی از اتاقهای جلسه چیده شده بود. مدیر عامل بعد از معرفی خودش، از حضار هم خواست که خودشان را معرفی کنند. بعد از معارفه، از میهمانانش پرسید که به چه موضوعی برای بحث علاقه دارند.
بیشتر بحث آزاد انجام شد. در مورد بازارها  و فن‌آوریهای جدید، توسعه شرکت در شرق آسیا، بحران اقتصادی اروپا و تاثیر آن در شرکت، حتی وضع کشورهایی مثل افغانستان و ایران، کتاب بادبادک باز، فیلم پرسپولیس مرجان ساتراپی  و این جور مسائل.
اولین نکته جالبی که به ذهن من رسید، مقایسه با شرکتهای ایرانی است. مدیران سطوح پایینتر شرکتهای بسیار کوچکتر در ایران کلا غیر قابل دسترس هستند. مدیران خیلی مردمی سالی یک بار در جلسات عمومی با شرکت صدها نفر شرکت می‌کنند.]]>

Posted in تجربه | Comments (3)

3 Responses to “صبحانه با مدیر عامل”

 1. رها Says:

  واقعا شما می خوایین کیو با کی مقایسه کنیین!!!
  واقعا قابل غیاثن!!!

 2. لیلا Says:

  ای بابا قرار بود در مورد تفاوتهای آلمان و استرالیا بنویسی پس چی شد؟ 🙂

 3. سامان Says:

  مدیر عامل شرکت شما هم مثل مدیر دانشگاه ماست یه جورایی
  توی 2 سال فقط یه بار تو اسانسور دیدمش
  اون روز تازه فهمیدم که . . . قدش مثل افق دیدش چقدر کوتاس 🙂

Leave a Reply